OCTOPUSH™ TEKNOLOJİ

Octopush™ Teknoloji

Daha fazla ölçmek ve daha çok analiz etmek, bir ürünü geliştirmenin tek yoludur. Cantek; 25 yıllı aşan soğutma sistemleri üretim tecrübesini ve teknolojinin gelişen olanaklarını soğuk depolama sektörüne aktarmak için bir araştırma ve geliştirme birimi kurmuştur. 1994 yılından günümüze işine dört koldan canla başla sarılan Cantek AR-GE Ekibi, kendilerine ve ürettikleri ürünlerine: işini sekiz koluyla yapan Ahtapot (OCTOPUS) ismine, dokunarak iletişime geçen elektronik ürünlere (PUSH) gönderme yaparak‘H’ harfini eklemiş ve OCTOPUSH ismini vermişlerdir.

Daha iyisini yapmayacağı bir ürün olmazsa o işe hiç başlamayan bu iddialı ekip, Soğuk Depolama Teknolojilerine sıra dışı ve yenilikçi ürünler geliştirerek sektörün hizmetine sunmaktadır.

En temiz enerji, tasarruf edilendir…

Dünyanın doğal kaynaklarının hızla azaldığı, alternatif enerji kaynaklarının her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde, elektrik enerjisi tüketen her sektör daha az enerjiyle daha fazla verimli sonuçlar elde etmek için büyük yatırımlar yapmaktadır. Octopush™ teknolojilerinin sağladığı yüksek verimli enerji kullanımı, en temiz enerjinin tasarruf edilen enerji olduğu gerçeğinden yola çıkarak, üstün mühendislik dizayn edilmiş teknolojisiyle maliyetleri de büyük oranda azaltmaktadır. Octopush™ teknolojilerinin sağladığı enerji tasarrufu, bilimsel olarak kanıtlanmakla birlikte, TÜV tarafından da belgelendirilmiştir. Octopush™ teknolojileri soğuk depolarını onlarca noktadan sürekli denetleyerek ölçümler yapmakta ve her soğuk depoyu kendi ihtiyacına göre, Cantek deneyimi ile geliştirilmiş özel algoritmalarla yönetmektedir. Bu sistem, yaygın olarak kullanılan diğer kontrol ünitelerine göre %30 ile %70 arasında enerji tasarrufu sağlayarak makine arızalarında da %75’e varan azalma imkânı tanımaktadır.

Üretimi için büyük yatırım ve emek isteyen gıdaların, soğuk depolarda çok daha az enerji harcayarak, çok daha kaliteli bir şekilde saklanmasını sağlayan Octopush™ Teknolojisi, kazandırdığı tasarruf ile işletmelere kazanç sağlamaktadır.

Soğutma sektöründe devrim yaratarak büyük değer katan, Octopush™ teknolojisini geliştiren Cantek AR-GE ekibinin çalışmaya başladığı ilk günden bu güne kadar tasarladığı tüm ürünler; çalışma saatleri ve cihaz arızaları gibi topladıkları bir çok veri uzaktan izlenip kaydedilerek yönetilebilmektedir.

Özellikle enerji tüketiminin yönetilebilmesi için ölçümleri ve karşılaştırma tabloları günlük, haftalık ve aylık olarak sunan Octopush™ teknolojileri, müşterilerini ay sonunda gelen sürpriz elektrik faturalarına mecbur bırakmayarak, bu faturaları yönetebilme olanağı da sağlamaktadır.