CANTEK GROUP

Gıda Saklama Uzmanı

Makine Mühendisi Can Hakan Karaca tarafından 1991 yılında ticari hayatına başlayan ve 1996 yılından bu yana adını bir markaya dönüştürerek yoluna devam eden CANTEK, soğutma sektöründe 25. yılını kutlamaktadır. 

Türk soğutma sanayinin önde gelen kuruluşlarından biri haline gelmiş olan CANTEK markası, soğuk depolar için soğutucu cihazlar, soğuk depo kabinleri, kapıları, rafları ve Led aydınlatma sistemlerini üretmektedir.  Soğuk hava depoları için gerekli tüm ekipmanları kendi üretim tesislerinde hazırlayarak müşterilerinin beğenisine sunan Cantek, tüm soğuk hava deposu ihtiyaçlarının yanı sıra mezbaha tesisleri için tüm gerekli ekipmanların üretimini de gerçekleştirmektedir.

Geniş servis ağı ve deneyimli kadrosu ile uluslararası alanda profesyonel ürün ve hizmetler sunmaktadır. 

Her biri kendi konusunda uzman mühendis ve teknik ekibi ile güncel teknolojiyi takip etmekle kalmayıp; etkin AR-GE çalışmalarıyla birçok alanda dünya genelinde ilklere imza atmayı başarmıştır.  CANTEK mühendislik geleneğinde, dayanıklılık ve fonksiyonelliğin yanı sıra estetik ve çevreci öğeleri de üretimini yaptığı mamullerde kullanarak üstün tasarımlar sunmaktadır. CANTEK; dünya soğutma sektörüne en büyük katkısını geliştirdiği “Soğutma Makinesi Akıllı Kumanda Sistemi” Octosence ”IRS- Intelligent Refrigeration System “ ile yapmıştır. 

“ Enerjini Doğru Kullan“ sloganı ile sunumu yapılan ve soğuk depolarda %72’ye varan enerji tasarrufu sağlayan sistem, soğutma sektöründe bir devrim yaratarak yeni bir milat oluşturmuştur.

Soğutma makinelerinde, enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmek amacıyla Cantek; enerjisini en iyi kullanan dünya çapında başarılı sporculara ve bilim insanlarına destek olmuş ve olmaktadır.

Enerjini doğru kullan

Cantek ilk olarak; kar leoparı unvanı ile uluslararası üne sahip dağcı Nasuh Mahruki ve Türkiye’nin en deneyimli dağcılarından Yılmaz Sevgül’e 2010 yılında Everest tırmanışına sponsorluk yapmıştır. Bu iki efsane dağcı, 23 Mayıs 2010, Saat 8.30’da 8.848 metrede dünyanın zirvesinde ekspedisyonu tamamlayarak, Cantek bayrağını Everest’in zirvesine “ENERJİNİ DOĞRU KULLAN” sloganıyla diktiler ve Türk bayrağını zirvede dalgalandırdılar. İki Türk sporcumuzu Everest'in zirvesine taşıyan Cantek; “enerjini doğru kullan” sloganıyla tek nefeste 120 mt. derinliğe dalan ve 9 Dünya Serbest Dalış Rekoru sahibi Yasemin Dalkılıç'ı okyanusun derinliklerine indirmiştir. 

Bu dalışın ve tırmanışın hikâyesi birer kitap olarak yayınlandı. Yasemin Dalkılıç’ın “Dünyanın inanılmaz dalışlar” adını verdiği altı bölümden oluşan su altı belgeselinin yapımı ise tamamlandı ve NTV haber kanalında gösterime girdi.

Cantek; 25 yıldan bu yana soğutma sektörünün gelişmesine katkıda bulunan öncü kuruluştur.

Kurumsal yapısı, uzman ekibi ve sektöründeki geniş bilgi birikimiyle gıdaların sağlıklı muhafazası alanında yenilikçi çözümler üretmektedir. Gıdaların doğala en yakın ortam şartlarında korunması ve ömrünün uzatılması için AR-GE çalışmalarına önem veren Cantek; projelendirme, üretim, montaj ve servis aşamalarının tümünü kapsayan “Anahtar Teslim Soğuk Depo” taahhüt hizmetleri vermektedir. Cantek ürünlerini yurt içinde partnerleri, yurt dışında bayileri kanalıyla geniş bir coğrafyaya ulaştırmaktadır. 

Sektörde ki 25. yılını kutlayan CANTEK, 45’den fazla ülkede, soğuk depo ihtiyacı olan tüm yatırımcılara çözüm ortağı olarak, Türk mühendislik ve teknolojisini dünya soğutma piyasasında başarı ile temsil etmektedir. 

CANTEK’İN YENİ İŞ KOLU CANTEK RED MEAT 

Cantek, 25 yılı aşan mühendislik deneyimini et işleme sektörüne aktararak, et işleme alanlarını sanata dönüştürdü.

Her türlü metal işleme ve kalıpçılık konusundaki tecrübelerini et işleme tesislerinin projelendirilmesiyle taçlandıran RED MEAT ekibi, anahtar teslim mezbaha tesisleri kurmaktadır. Dünya standartlarındaki et tesislerimiz takdir topluyor ve ülke ekonomilerine katma değer sağlıyor.